Co się stanie z prawem jazdy, jak przyznają Ci stopień niepełnosprawności?> Cześć nazywam się Darek Kraśnicki i w tym wideo na żywo odpowiem Ci na pytanie, czy zespół do spraw niepełnosprawności zgłosi Cię do wydziału komunikacji przy okazji spraw orzeczniczych.
Zapytanie mojego widza Witam, mam prawko a,b,c,e (bezterminowe) ale niestety grałem w hokeja na lodzie i podczas sparingu poszło oko, /przez sport do kalectwa/.
i teraz tak, wiem kat,c,e mam z głowy i ok, ale potrzebne mi jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, bo mam problem z przyjęciem się do pracy jako jednooczny i czy jak pójdę do lekarza orzecznika załatwiać grupę, to czy będę miał problem z prawkiem, czy lekarz zgłasza to do wydziału komunikacji?
Pozdrawiam i cieszę się, że prowadzi Pan taką sprawę jak wyjaśnienia na YouTube. Mam 47 lat , wypadek w 2007, i można z tym żyć, ale co z tą grupą? Działać czy lepiej nie? Wszystkiego dobrego.
Rozważając tą sytuację Jest bardzo prawdopodobne, że następstwem otrzymania stopnia niepełnosprawności będzie badanie w WOMP i utrata prawa jazdy kategorii A, C, C+E
Natomiast mimo wszystko pozostanie kategoria B.
Ponieważ zawodowe prowadzenie pojazdów nie wchodzi tutaj już w grę, to mimo wszystko nie unikałbym orzeczenia o niepełnosprawności pomimo utraty kilku kategorii prawa jazdy, w tym na motocykle.
Coś jest za coś. Z tego co wiem Pracodawcy chętniej zatrudniają osoby ze stwierdzonym stopniem niepełnosprawności, mają chyba jakieś ulgi, tak więc trzeba tą żabę jakoś łyknąć. Z drugiej strony nasze Opiekuńcze Państwo pośrednio karze tych niepełnosprawnych za to, że przytrafiło im się jakieś nieszczęście.
Miałem kilka przypadków utraty prawka za cukrzycę, padaczkę oraz różne inne schorzenia, które dawały niepełnosprawność.
Tak więc warto zawsze skalkulować korzyści i minusy swojego postępowania. A nie potem rozdzierać szaty, bo naprawdę nikogo to nie obchodzi.
Na tym kończę...Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia.