by Piotr Gawin
(Polska)
Poradnik łowiecki 2012 Piotra Gawina
Myślistwo jest moją pasją od zawsze. Kiedy tylko sięgam myślą wstecz, pamiętam że interesowała mnie przyroda, życie zwierząt i samo polowanie. Prawdopodobnie "zaraziłem" się tym bakcylem często przebywając na wsi i chodząc po polach i lasach. Testy Łowieckie
Nikt w rodzinie nie polował i nie był zawodowo związany z lasem. Rozwijając swoją pasję rozpocząłem naukę w Technikum Leśnym. Zaraz po szkole podjąłem pracę w lesie i jednocześnie zacząłem polować. Ani się nie obejrzałem jak od tamtej pory minęło 30 lat tej przygody.
Myśliwym jestem od 1981 roku a więc mam w tym roku jubileusz 30 lat bycia rycerzem św. Huberta!
Pomysł Poradnika Łowieckiego powstał około 2003r i początkowo miał to być program komputerowy, zawierający niezbędne informacje dla myśliwych. Potem na prośbę użytkowników programu stworzyłem serwis internetowy a prace nad programem stopniowo zostały zakończone. Stopniowo serwis Poradnika przerodził się w katalog firm i usług związanych z łowiectwem i serwis ogłoszeń drobnych nie zapominając przy okazji o różnych innych ważnych informacjach dla myśliwych.
Chcąc się wyróżnić spośród innych serwisów dla myśliwych postanowiłem rozwijać serwis głównie pod kątem informacji o komercyjnych ofertach łowieckich (sklepy, rusznikarnie, hodowle zwierzyny, hodowle psów ras myśliwskich itp itd.).
Większa część osób odwiedzających ten serwis to osoby pragnące zostać myśliwymi.
Dużo z nimi korespondowałem i tak powstał pomysł stworzenia niezależnego serwisu tylko dla kandydatów i osób zainteresowanych łowiectwem. Efektem jest serwis www.testylowieckie.pl " i książka 'Egzamin łowiecki bez stresów"
Od dawna wiadomo, że środowisko myśliwych jest dosyć hermetyczne i ciężko się przebić osobom pragnącym polować przez różne "przeszkody". Warto jednak pomóc młodym ludziom uświadomić im co to łowiectwo a jeśli zechcą, to wskazać drogę i pomóc w możliwości uprawiania łowiectwa. Środowisko myśliwych starzeje się. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z jubileuszy kół łowieckich publikowane w czasopismach dla myśliwych.
Młodych ludzi na takich zdjęciach wśród kilkudziesięciu osób jest najwyżej kilku. Takie proporcje należy jak najszybciej zmienić dla dobra łowiectwa. pomijając rożne powody można podać chociaż jeden - praca fizyczna. Myśliwi zajmują się dokarmianiem zwierzyny, budową urządzeń łowieckich a to wymaga ciężkiej pracy fizycznej. W kołach większość zasłużonych starszych stażem myśliwych pełni funkcje w organach koła lub jest zwolniona z prac w łowisku.
To tylko jeden z bardzo wielu argumentów za jak najszerszym otwarciem się środowiska myśliwych na młodych kandydatów. Inną kwestią jest popularyzacja łowiectwa wśród społeczeństwa. W innych krajach Europy procent ogółu polujących w stosunku do całej liczby ludności jest zdecydowanie wyższy niż w Polsce.
Ostatnio głośno jest o konieczności poprawy wizerunku myśliwych w społeczeństwie. A kto jak nie myśliwi mogą ten wizerunek poprawić? Najlepiej zrozumieć myśliwego jeżeli jest on członkiem rodziny.
Wówczas każdy widzi, co to znaczy być myśliwym, ile razy jeździ się pracować w łowisku a ile razy polować. Najlepszym więc chyba ze sposobów poprawy wizerunku jest jak najszersze rozpowszechnienie łowiectwa i otwarcie się na młode pokolenie.
Z uwagi na przeróżne trudności młodzi ludzie nie mogą spełnić swych marzeń, nie mogą uprawiać łowiectwa i to trzeba zmienić. Mam nadzieję że Poradnik Łowiecki i serwis www.testylowieckie.pl " pomogą im chociaż częściowo. Głównie serwis dla kandydatów będzie rozwijany zgodnie z potrzebami młodych ludzi. Mając kontakty z kandydatami najłatwiej zrozumieć co jeszcze należy zrobić i jak im pomóc w drodze do łowiectwa.
Darz Bór
Piotr Gawin
www.poradnik-lowiecki-info
Testy Łowieckie
Comments for Poradnik Lowiecki 2012 wydanie ksiazkowe
|
||
|
||
Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!
Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.