by Marek D
(Rochdale. UK)
Kireowca zawodowy z cukrzycą
Kierowca zawodowy z cukrzycą w UK, który dba o swój stan zdrowia.
Szanowny Panie Doktorze pisze do Pana poniższy tekst z powodu mojej choroby? która jak się okazuje została źle oznaczona przez lekarza pierwszego kontaktu, w trakcie leczenia na cukrzyce, którą wykryto u mnie w 2005 roku wprowadzono insulinę novorapid oraz lantus długo działającą.
Przez okres 6 lat moje wizyty u lekarzy ograniczały się do prostych pytań, co do stanu mojego zdrowia i prostych badan,
Przez ponad 6 lat nie miałem okazji widzieć się z dietetyczka - dopiero od 10 miesięcy mam taki kontakt oraz w końcu lekarza klinicznego, który zmienił mi insulinę oraz wprowadził Victoze - mam od tego czasu wspaniale samopoczucie i moja waga spadła o 30 kg. Oprócz tych lekarstw biorę metformine do każdego posiłku - wspomniany wyżej
Lekarz wspomniał, że ja mam cukrzyce typu drugiego. ZA JEGO RADA powoli zmniejszam dawki insuliny długo działającej o nazwie "Lantus solostar". W ubiegłym roku brałem 55 jednostek dziś biorę 30 jednostek jest Maj 2012 i co miesiąc zmieniam dawkę o minus 2 jednostki , co ciekawe nigdy nie miałem hipoglikemii , CUKRY MIERZE 2-3 RAZY DZIENNIE I MAM ODCZYT 5,5 DO 9 nigdy nie straciłem przytomności.
Nawet gdy mam niski cukier w nocy gdy śpię, a mój cukier jest w okolicy 4, samodzielnie się budzę by coś zjeść miało to miejsce może 2 razy poprzedniego roku podczas brania poprzednich leków.
Podczas kierowania samochodem również nie dopuszczam do takiej sytuacji po prostu mam pod ręką jakieś cukierki lub słodki napój. Oprócz tego sprawdzam poziom cukru we krwi przed jazda samochodem .
Cala ta moja historia ma miejsce w Wielkiej Brytanii, na szczęście wszystkie leki sa tu za darmo , teraz staram się o zwrot mojego prawa jazdy C+E
ZGODNIE Z nowymi regulacjami w Wielkiej Brytanii mam nadzieje ze organy kontrolne policja LUB inspekcja drogowa tu w Anglii to VOSA będą przeszkoleni i rozumieli, ze poziom cukru w okolicy 6-7-8 nawet 10 jest to bezpieczny poziom
Dopiero poniżej 3,5 jest zagrożeniem aczkolwiek każdy cukrzyk może mieć całkowicie indywidualne poziomy -
Sam nawet wspomniałem będąc u lekarza ze w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem na przyszłość byłby glukometr na ręce, taki jak zegarek, gdzie każdy w każdej chwili mógłby sprawdzić poziom cukru - oraz takie rozwiązanie elektroniczne pozwalałoby odpowiednio wcześnie reagować w tym przypadku kierowca, który ma hipoglikemie .
Jeżeli ma Pan pytania proszę o nie lub rady chętnie odpowiem z poważaniem Marek.D
Moja odpowiedź
Jest to wiadomość od kierowcy, który jest wyjątkowo świadomy ograniczeń, które niesie cukrzyca leczona insuliną w powiązaniu z zawodowym prowadzeniem pojazdów.
Najważniejsze, że podjął leczenie dietetyczne, znacznie zmniejszył dawki insuliny oraz bezpiecznie prowadzi auta ciężarowe.
Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!
Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.