Ciekawe zapytanie internauty o Kod 107 - w prawie jazdy, wymagane dostosowanie pojazdu do rodzaju schorzenia.
Dzień dobry. Często oglądam Pana filmy i trafiłem na ten z kodem 107 przy prawo jazdy. Otóż kiedyś miałem wypadek, w którym uszkodzony został splot barkowy dokładniej górna część.
Spowodowało to częściowy niedowład ręki, głównie w mięśniach obręczy barkowej, z tym że zgięcie ręki w łokciu jest coraz mocniejsze.
Niedługo po tym wydarzeniu prowadziłem pojazd w stanie nietrzeźwości, to znaczy wzięto mi prawo jazdy na pół roku, ale musiałem zrobić badania w WOMPie w Sosnowcu.
Wyjechałem za granicę, nie dawno wróciłem i przeszedłem te badania pozytywnie. Jednak wpisano mi kod 107. Tutaj mam pytanie, co mam tak właściwie teraz zrobić? Jechać do WOMPu i prosić o sprecyzowanie jak dostosować pojazd?
Czy na przykład mógłbym jechać do Pana, żeby Pan określił wymagane dostosowanie pojazdu? Dodam, że pracuję jako spawacz, tak więc ręka jest ciągle pobudzana, a poprawę z tym co było na początku widać znaczną. Nie mam też żadnego problemu z prowadzeniem pojazdu, zmianą biegów itp.
Czy można ewentualnie wpisać kod 40.01 - zwykły układ kierowania ze wspomaganiem? Moja odpowiedź Wg mnie jeżeli prawo jazdy jest terminowe, to wizyta w mojej przychodni i sprecyzowanie kodu ograniczeń ma sens. Oczywiście rozszerzę badanie o neurologiczne lub ortopedyczne.
Szczerze mówiąc policjanci różnie podchodzą do tego kodu 107.
Jedni nie czepiają się w ogóle, ale czasem trafi się służbista i jest problem.